Jesteś terapeutą (pedagogiem, logopedą, psychologiem) pracującym z osobami niepełnosprawnymi lub dopiero się do takiej pracy przygotowujesz?

Czy odczuwasz braki w swoim warsztacie pracy?

Czy brakuje Ci odpowiedzi na niektóre pytania zadawane przez rodziców, a także na te zadawane samemu sobie?

Czy widzisz, jak bardzo różnią się między sobą Twoi uczniowie, podopieczni, klienci?

Czy masz wśród swoich podopiecznych kogoś, z kim nie wiesz jak zacząć, nie wiesz co dalej w terapii?

Czy uważasz, że trzeba dopasować metodę do dziecka, a nie dziecko do metody?

Czy uważasz, że studia przygotowały Cię teoretycznie do zawodu, ale wiele problemów, z którymi stykasz się w codziennej pracy, nie było tam poruszanych?

Czy jesteś praktykiem-teoretykiem, który koniecznie chce wiedzieć nie tylko jak, ale i dlaczego właśnie w ten sposób pracować z dzieckiem niepełnosprawnym?

 

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś/łaś "tak", to tutaj znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy na kursy prowadzone przez praktyków, którzy mają również zacięcie teoretyczne. Prowadzimy nasze kursy wg zasady: "Czego chciałem/chciałam się nauczyć, kiedy zaczynałem/łam pracę". Nie przekazujemy tylko wiedzy, ale także coś ważniejszego: umiejętności. Wiadomości ulatują, umiejętności zostają. Dlatego większość godzin poświęcona jest warsztatom - my pokazujemy jak i dlaczego, a potem z Uczestnikami ćwiczymy, ćwiczymy, dyskutujemy. Szanujemy wiedzę i doświadczenie, którą zdobyłeś/zdobyłaś w trakcie pracy i studiów - odpowiadamy na pytania, pozwalamy przerywać, a nawet krytykować. Wiele się również w trakcie kursów uczymy. Jesteśmy do dyspozycji również po kursie (e-mail, telefon), jeśli coś nie było dość jasno przedstawione, coś się zapomniało lub zgubiło, albo jest trudność z przeniesieniem w praktykę wiadomości z kursu. Uczestnicy szkolenia mają możliwość zapisania się na listę e-mailingową, dzięki czemu będą otrzymywać tablice do porozumiewania, informacje o ciekawych wydarzeniach, szkoleniach i warsztatach z zakresu komunikacji alternatywnej, pedagogiki specjalnej, fachowe artykuły i inne. Uczestnicy otrzymują również hasło dostępu do strony z zasobami dotyczącymi komunikacji wspomagającej i innych metod: tablicami komunikacyjnymi, aktywnościami komputerowymi, fachowymi artykułami itp.

Osoby, które brały udział w kursach AAC lub innych w Pestce, hasło do Spiżarni AAC mogą uzyskać, wysyłając e-mail z informacją o dacie kursu oraz podając swoje nazwisko.

 

Zapraszamy zatem na:

 

Nazwa kursu data cena
Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC) cz.1 22-23.11.2014 280zł
Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC) cz.2   280zł
Edukacja uczniów z głębokim upośledzeniem umysłowym - nowe metody, cz.1   300zł
Edukacja uczniów z głębokim upośledzeniem umysłowym - nowe metody, cz.2   300zł
Program Boardmaker - obsługa i możliwości wykorzystania w terapii i edukacji dziecka niepełnosprawnego   200zł
Programu Boardmaker Speaking Dynamically Pro - obsługa i możliwości wykorzystania w terapii i edukacji dziecka niepełnosprawnego (szczegóły wkrótce)   200zł

 

Zgłoszenia:

W zgłoszeniu proszę podać:

 

1. Imię i nazwisko

2. Nazwę i datę kursu

3. nr telefonu

4. miejsce pracy lub studiów

5. zawód

6. dane do rachunku:

- imię i nazwisko/nazwa

- adres

- NIP (dotyczy rachunków na instytucję)

 

Zgłoszenie można wysłać e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez formularz kontaktowy

 

 

Miejsce:

 

Zamówienie szkolenia:

Istnieje również możliwość zamówienia szkolenia w Państwa placówce przy zebraniu minimum 15 osób. Wówczas koszt wynosi 240 zł od osoby (Kursy AAC) oraz 260 zł (kursy Edukacja uczniów z głęb. up. um.). Maksymalna ilość osób: 27 kurs AAC (przy ilości uczestników powyżej 20 - 1 osoba gratis), Edukacja os. z gł. up.um. 25 osób (przy ilości uczestników powyżej 21-2 osoby gratis). Program szkolenia jest wówczas dostosowany do specyfiki instytucji (wiek, rodzaj niepełnosprawności itp.), w ramach warsztatów istnieje możliwość omówienia uczniów z Państwa placówki na podstawie opisu i/lub krótkiego filmu. Koszty dojazdu i noclegu prowadzącego szkolenie pokrywa Centrum Pestka. Taka forma oznacza też niższe koszty dla uczestników (niższa opłata za kurs, nie ma konieczności ponoszenia kosztów dojazdu do Krakowa, noclegu), dogodny termin. Kursy mogą się odbywać na terenie całej Polski.

 

Cena kursu w Centrum Pestka:

Kurs AAC: 280 zł za osobę - obejmuje udział w szkoleniu, zaświadczenie i materiały szkoleniowe, kawę, herbatę, ciasteczka w czasie przerw. Rabat 10% dla co najmniej 2 osób z jednej placówki lub zgłaszających się razem.

Kurs Edukacja uczniów z głęb. up. um. - 300 zł za osobę.

 

Kurs jednodniowy ("Obsługa programu Boardmaker" i "Obsługa programu Speaking Dynamically Pro"): 200 zł za osobę. Rabat 15% dla osób zgłaszających się jednocześnie na obydwa moduły.

 

Płatności:

Po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia, należy w ciągu 7 dni wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł.

 

 

Ważne! - w tytule wpłaty proszę podać nazwisko uczestnika oraz datę kursu.

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 7 dni przed datą kursu.

 

W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 10 dni przed datą kursu, zaliczka nie jest zwracana.

 

Noclegi:

Nie zapewniamy noclegu i nie możemy pośredniczyć w jego rezerwacji. Polecamy stronę KrakowLife.pl z interaktywną mapą, na której można znaleźć noclegi w dowolnym miejscu Krakowa w dogodnych dla Państwa cenach.

 

Materiały szkoleniowe:

 

Płyta cd zawierająca materiały kursowe.

Szczegółowe informacje na temat materiałów znajdują się w opisach poszczególnych szkoleń.

 

Zaświadczenia:

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z zaznaczoną ilością godzin.

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Zapraszamy!